CIETIE RIEKSTI LATVIEŠIEM PASAULĒ

Aicinām piedalīties turnīrā           
“CIETIE RIEKSTI LATVIEŠIEM PASAULĒ”!


Kāds ir šīs dziesmas nosaukums: “anaM amseizd”? Kā latviski sauc skūteri? Kurš dzīvnieks rej? Šādi un līdzīgi jautājumi ir ietverti diasporas komandu prāta spēlē, kurā aicinām piedalīties diasporas jauniešu, ģimeņu un draugu komandas, diasporas koru un deju kolektīvus, kā arī citus interesentus, kuru mītnes zeme ir ārpus Latvijas. Prāta spēles jautājumi piemēroti gan jauniešiem, gan pieaugušajiem, bet jo īpaši – zinātkāriem, azartiskiem un jautriem latviešiem visā pasaulē! 

Kā spēlēt?

  1. Izveidojiet komandu no 3–5 dalībniekiem.
  2. Izdomājiet komandas nosaukumu.
  3. Reģistrējiet komandu, skatieties spēles ierakstu sev ērtā laikā un iesniedziet atbildes! Komandas reģistrēšana notiek pirms katras spēles uzsākšanas sadaļās: "Pirmā spēle", "Otrā spēle", "Trešā spēle", "Ceturtā spēle", "Piektā spēle".
  4. Katras spēles atbildes var iesniegt vienu reizi.
  5. Katrā spēlē komanda atbild uz 30 daudzveidīgiem jautājumiem par Latvijas dabu, sportu, kultūru, cilvēkiem, kā arī veic radošo uzdevumu.
  6. Iegūtais komandas rezultāts tiek publicēts sadaļā REZULTĀTI.
  7. Kopā notiks piecas prāta spēles. Katra spēle norit vienu nedēļu. Komanda pati izlemj, vai spēlēs vienu spēli, vai piedalīsies visās piecās spēlēs.
  8. Desmit labākās komandas iekļūs finālspēlē. Finālspēle notiks 28. novembrī tiešraidē.
  9. Vērtīgas balvas saņems gan katras spēles labākie un veiksmīgākie, gan finālspēles uzvarētāji!

 

Tieši tik ērti un vienkārši – jautrs vakars, jaunas zināšanas un labākie tiek pie balvām! 

Pirmās spēles atbildes varēs iesniegt no 19. līdz 25. oktobrim. 

 

Spēļu turnīru organizē Latviešu valodas aģentūra sadarbībā ar prāta spēļu zīmolu CIETIE RIEKSTI. Latviešu valodas aģentūra ir Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esoša tiešā pārvaldes iestāde, kuras darbības mērķis ir veicināt latviešu valodas – Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas savienības oficiālās valodas – statusa nostiprināšanu un ilgtspējīgu attīstību. Viens no Latviešu valodas aģentūras uzdevumiem ir sniegt atbalstu latviešu diasporai ārvalstīs latviešu valodas apguvē un valodas saglabāšanā. 

 

NOLIKUMS

Cietie_Rieksti_Nolikums_09.10.2020.pdf