Par turnīru

Aicinām piedalīties tradicionālajā prāta spēļu turnīrā “CIETIE RIEKSTI LAIKA MAŠĪNĀ”!

“CIETIE RIEKSTI. LATVIEŠIEM PASAULĒ” atgriežas ar jaunu, aizraujošu prāta spēļu turnīru “CIETIE RIEKSTI LAIKA MAŠĪNĀ”! Šogad bez grūtībām ceļosim laikā, izzinot Latviju no vēl nebijuša skatpunkta.

Kad Latvijā parādījās pirmais tramvajs? Kurā Latvijas pilsētā notika Pasaules čempionāts hokejā? Kas tika uzbūvēts pirmais – Jelgavas Pils vai Latvijas Nacionālā bibliotēka? Šādi un līdzīgi jautājumi ir ietverti diasporas komandu prāta spēlē, kurā jau ceturto gadu pēc kārtas aicinām piedalīties diasporas jauniešu, ģimeņu un draugu komandas, diasporas koru un deju kolektīvus, kā arī citus interesentus, kuru mītnes zeme ir ārpus Latvijas.

Kā spēlēt?

  • Izveidojiet komandu no 3 - 6 dalībniekiem!
  • Izdomājiet komandas nosaukumu!
  • Atzīmējiet kalendārā katras spēles norises laiku!
  • Skatieties spēles ierakstus sev ērtā laikā un iesniedziet atbildes!
  • Katrā spēlē atbildiet uz 30 daudzveidīgiem jautājumiem par Latvijas vēsturi, dabu, sportu, kultūru, cilvēkiem, kā arī veiciet radošo uzdevumu.
  • Katras spēles atbildes var iesniegt vienu reizi.

Turnīru veido piecas prāta spēles. Desmit labākās komandas iekļūs finālspēlē, kas notiks 25. novembrī tiešraidē. Vērtīgas balvas saņems gan katras spēles labākie un veiksmīgākie, gan finālspēles uzvarētāji!

 

Spēle pieejama: https://www.cietierieksti.com/blogs/latviesiem-pasaule-2023/ceturta-spele-2023

 

Spēļu turnīru kopš 2020. gada organizē Latviešu valodas aģentūra sadarbībā ar prāta spēļu zīmolu CIETIE RIEKSTI. Latviešu valodas aģentūra ir Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esoša tiešā pārvaldes iestāde, kuras darbības mērķis ir veicināt latviešu valodas – Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas Savienības oficiālās valodas – statusa nostiprināšanu un ilgtspējīgu attīstību. Viens no Latviešu valodas aģentūras uzdevumiem ir sniegt atbalstu latviešu diasporai ārvalstīs latviešu valodas apguvē un valodas saglabāšanā.

 

NOLIKUMS.pdf