PAR SPĒLI

Rudens klāt – laiks riekstot. Pulcējamies un piedalāmies prāta spēlē „Cietie rieksti latviešiem pasaulē”!

 

Par gaidītu tradīciju jau ir kļuvušas prāta spēles „Cietie rieksti latviešiem pasaulē”, tāpēc ar prieku steidzam ziņot, ka 4. oktobrī sākas pieteikšanās šā gada spēļu turnīram.

 Saite uz pieteikšanos: https://www.cietierieksti.com/pages/registracija

 

Pagājušajā gadā turnīrā piedalījās 50 komandas no 22 valstīm, bet par uzvarētājiem kļuva komandas „Cep4” (Beļģija), „Pohjoismaa” (Somija) un „Salento sievas” (Itālija). Dažu komandu atsauksmes: „Esam priecīgi par iespēju piedalīties šajā projektā! Ar nepacietību gaidām visas kārtas un radošos uzdevumus. Esat mūs pamatīgi aizrāvuši!”; „Mūsu ģimenei Cietie rieksti dikti patīk.”; „Ļoti patīk dalība šajā erudīcijas spēlē, tā ir ļoti aizraujoša.”; „Paldies par lielisko kopā būšanas laiku, ko pavadām interesantās pārdomās par Latviju!”

 

Aicinām piedalīties gan iepriekšējās spēles komandas, gan arī veidot jaunas komandas – diasporas jaunieši, ģimenes, draugi, kori un deju kolektīvi, kā arī citi interesenti, kuru mītnes zeme ir ārpus Latvijas, pulcējieties, veidojiet komandu un piesakieties! Atgādinām, ka prāta spēles jautājumi ir piemēroti gan jauniešiem, gan pieaugušajiem – zinātkāriem, azartiskiem un jautriem latviešiem visā pasaulē.

 

Kā spēlēt?

 

  1. Izveidojiet komandu no 2 līdz 5 dalībniekiem!
  2. Izdomājiet komandas nosaukumu!
  3. Atveriet mājaslapu www.cietierieksti.com un izvēlieties sadaļu „Latviešiem pasaulē”!
  4. Reģistrējiet komandu, izpētiet spēļu grafiku un atbilstoši tam skatieties spēles ierakstu un iesniedziet atbildes!
  5. Katrs spēli var spēlēt un atbildes iesniegt vienu reizi.
  6. Katrā spēlē komanda atbild uz 30 daudzveidīgiem jautājumiem par Latvijas dabu, sportu, kultūru, cilvēkiem, notikumiem, kā arī veic radošo uzdevumu.
  7. Iegūtais komandas rezultāts tiek publicēts mājaslapā www.cietierieksti.com.
  8. Kopā notiks piecas prāta spēles. Katra spēle norit vienu nedēļu. Komanda pati izlemj, vai spēlēs vienu spēli vai piedalīsies visās piecās spēlēs.
  9. Desmit labākās komandas iekļūs finālspēlē. Finālspēle notiks 20. novembrī tiešsaistē.
  10. Vērtīgas balvas saņems gan katras spēles labākie un veiksmīgākie, gan finālspēles uzvarētāji.

 

Tieši tik ērti un vienkārši – jautrs vakars, jaunas zināšanas un labākie tiek pie balvām! Pirmās spēles atbildes var iesniegt no 11. līdz 17. oktobrim.

 

Spēļu turnīru organizē Latviešu valodas aģentūra sadarbībā ar prāta spēļu zīmolu „Cietie rieksti”. Latviešu valodas aģentūra ir Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esoša tiešā pārvaldes iestāde, kuras darbības mērķis ir veicināt latviešu valodas – Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas Savienības oficiālās valodas – statusa nostiprināšanu un ilgtspējīgu attīstību. Viens no Latviešu valodas aģentūras uzdevumiem ir sniegt atbalstu latviešu diasporai ārvalstīs latviešu valodas apguvē un valodas saglabāšanā.

 

NOLIKUMS